Atrakcje przez cały rok

Białka Tatrzańska

Tatry i Pieniny - popularne szlaki

Turystyka górska

Białka Tatrzańska jest idealnym miejscem wypadowym dla wielbicieli górskich wędrówek. Blisko stąd do Tatr Zachodnich i Tatr Wysokich na Słowacji. Warto wybrać się również na wycieczkę w pobliskie Pieniny.

regionalnie, smacznie, domowo

Restauracje i karczmy

W góralskich karczmach poczujesz prawdziwy klimat Podhala, posłuchasz muzyki na żywo i zjesz smaczne lokalne potrawy. Warto skosztować tradycyjnej góralskiej kwaśnicy i moskoli z masłem czosnkowym.

relaks i zabawa w gorących źródłach

Baseny termalne

Po całym dniu wędrówek górskimi szlakami, przyjemnie jest się zrelaksować w ciepłej wodzie basenów termalnych. Termy Bania to kompleks basenów, saun oraz wielu wodnych atrakcji dla całej rodziny. Z Białki łatwo dotrzesz również do Term Bukovina w sąsiadującej miejscowości, Bukowinie Tatrzańskiej.

zimowe szaleństwo

Narty, snowboard, sanki

Białka Tatrzańska nie bez powodu nazywana jest od wielu lat zimową stolicą Polski. Położenie miejscowości dało idealne warunki do stworzenia najlepszych kompleksów narciarskich w Polsce.
W Białce Tatrzańskiej znajdziesz trasy świetne zarówno dla początkujących jak i również dla bardziej doświadczonych narciarzy. Pod naszym domem znajduje się przystanek bezpłatnych skibusów, które zawożą narciarzy prosto do ośrodka Kotelnica Białczyńska.

zabawa z góralami

Kuligi, imprezy regionalne

Odwiedzając Podhale warto poznać góralską kulturę, tutejsze zwyczaje, stroje, muzykę czy gwarę. Najlepiej podczas wspólnej zabawy przy ognisku lub na zimowym kuligu. Na miejscu dostępnych jest wiele ofert zorganizowanych imprez, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

aktywność na świeżym powietrzu

wycieczki rowerowe

Białka Tatrzańska oraz okoliczne miejscowości oferują doskonałe trasy rowerowe. Od lat Białka i Bukowina są obowiązkowym punktem na mapie trasy Tour De Pologne. Oczywiście znajduje się tu też wiele ścieżek na rodzinne przejażdżki. Na dłuższe wycieczki polecamy rowery elektryczne., które można wypożyczyć w pobliskiej wypożyczalni sprzętu.